Bugun...Adalet Bakanı Ergin, Suriyelilerle İftar Yaptı.
Tarih: 08-08-2013 17:15:15 + -


Adalet Bakanı Ergin, Suriyelilerle İftar Yaptı.


Adalet Bakanı Ergin, Suriyelilerle İftar Yaptı.

 Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ülkelerinde yaşanan karışıklıktan dolayı insani gerekçelerle geçici olarak Hatay'da misafir edilen ve Altınözü ilçesi'nde  konaklama merkezinde kalan Suriyelilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

06 Ağustos 2013 Salı günü gerçekleşen iftar yemeğine, Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz, İl Jandarma Komutan Vekili J.Yarbay Eşref Torun, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile Suriyeli misafirler katıldı.
 
  İftar yemeği sonrasında düzenlenen toplantıda Suriyeli misafirlerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bakan Ergin, “Hem konaklama merkezindeki misafirlerin Ramazan iftarlarına ortak olmak hem de yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutlamak için onlarla beraberiz. Diliyoruz ki, burada geçirdikleri son Ramazan ve burada idrak edecekleri son Bayram olsun. Bundan sonraki bayramlarını ve Ramazanlarını kendi doğup büyüdükleri topraklarda yapmalarını, bir an önce yurtlarına, yuvalarına dönmelerini diliyorum.” dedi.

Bakan Ergin konaklama merkezinde ağırlıklı olarak kadın ve çocuklardan oluşan 1400 Suriyeli’nin bulunduğunu da kaydederek, “Ülkelerinde yaşananlardan dolayı evini barkını terk etmek zorunda kalan Suriyeli misafirlerimizi 3 yıldan beri burada ağırlıyoruz. Bir an önce kendi ülkelerinde huzurun ve barışın temini ile beraber kendi topraklarında, kendi evlerinde, bahçelerinde yaşayabilecekleri iklimin oluşmasını, Suriye’de yaşanan acıların, akan kanın ve gözyaşının bir an önce durmasını, 3 sene önceki Suriye’ye tekrar kavuşulmasını temenni ediyorum.” dedi.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Hatay Haberleri

YUKARI