Bugun...Arsuz’da Halk Sağlığı Günleri Başladı . . .
Tarih: 25-06-2014 13:24:00 + -


Arsuz İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı merkezi tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilmesi düşünülen Halk Sağlığı günlerinin ilki, Dr. Füsun Sayek Sanat Evi’nde gerçekleştirildi.


Arsuz’da Halk Sağlığı Günleri Başladı . . .

Arsuz İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı merkezi tarafından organize edilen 1. Halk Sağlığı günleri Dr. Füsun Sayek Sanat Evi’nde gerçekleştirildi.

Halk Sağlığı Günler etkinliğe Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Belediye Başkanı Nazım Culha, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zekeriya Bulut, Halk Sağlığı Müdür yardımcısı Yamluha Coşkun, Prof. Dr. İskender Sayek, sağlık personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Arsuz İlçesinde hizmet vermeye başlayan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezini halka duyurmak gayretinde olduklarını belirten İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zekeriya Bulut, “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirmeyi hedeflediğimiz ‘Arsuz Halk Sağlığı’ günlerinde, toplumda sık görülen hastalıklar konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Dr. Zekeriya Bulut, Özellikle Talasemi (Akdeniz Anemisi) Obezite, Serviks (Rahim ağzı) meme kanseri ve diğer hastalıklar ile ilgili olarak uzmanlarımız vatandaşlarımıza bilgiler veriyor. Etkinliğin ilk gününde vatandaşlarımızın ilgi göstermesi bizleri sevindirdi. Açtığımız stantlara farklı hastalıkları anlatan broşürler dağıtıp, koruyucu hekimliğin önemini anlatıyoruz. Halk Sağlığı Günleri’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
 • HADO'nun ilk seferi Haziran'da KKTC'ye...
  resim yok
 • KADIN İSTASYONU’ ADLI OYUN ARSUZ'DA SAHNELENDİ
  resim yok
 • LÜTFÜ SAVAŞ ARSUZ’DAKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
  resim yok
 • HATAY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI -
  resim yok
 • Arsuz 2020 Yazından Bir Kesit
  Arsuz 2020 Yazından Bir Kesit
 • Arsuz TANITIM (2020)
  resim yok
 1. HADO'nun ilk seferi Haziran'da KKTC'ye...
 2. KADIN İSTASYONU’ ADLI OYUN ARSUZ'DA SAHNELENDİ
 3. LÜTFÜ SAVAŞ ARSUZ’DAKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
 4. HATAY BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI -
 5. Arsuz 2020 Yazından Bir Kesit
 6. Arsuz TANITIM (2020)
VİDEO GALERİ
YUKARI