Bugun...Arsuz Toplum Sağlığı Merkezi Bilgilendirme Çalışmalrı Devam Ediyor.
Tarih: 30-04-2015 09:39:44 + -


Arsuz İlçe Sağlık müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermekte olan Toplum Sağlığı Merkezi Bilgilendirme Çalışmalrı Devam Ediyor.


Arsuz Toplum Sağlığı Merkezi Bilgilendirme Çalışmalrı Devam Ediyor.

                    Arsuz İlçe Sağlık müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermekte olan Eğitim Şubesi,  Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş ve Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından koordine edilen önemli gün ve haftalarda halkımızı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

                    Arsuz İlçe Sağlık müdürü Dr. Zekeriya BULUT, 1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla, sağlık personelimize  hizmet içi eğitim verilmiş, Arsuz Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine ve Nardüzü Ortaokulu velilerine kendi kendine erken teşhis öğretimi yapılmış , Arsuz Uluçınar Aile Sağlığı Merkezi önünde bir stand kurulmak suretiyle,  bilgilendirme ve bilinçlendirme içerikli broşürler vatandaşlarımıza dağıtıldığını, Ayrıca ilimizdeki KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) birimleri hakkında yönlendirici bilgiler halkımızla paylaşılmış ve daha sağlıklı bir toplum dokusu için personelimizin göstermiş olduğu özveri ve  çalışmalarından dolayı kutluyorum dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Sağlık Haberleri

YUKARI