Bugun...ASM'yi 12 Dakika Erken Kapatan Doktor Bakın Ne Dedi.
Tarih: 02-04-2015 10:04:50 + -


Habertürk gazetesinin haberine göre , İskenderun’da aile sağlığı merkezinde görevli bir doktor hakkında , merkezi 12 dakika erken kapatması nedeniyle soruşturma açıldı.


ASM'yi 12 Dakika Erken Kapatan Doktor Bakın Ne Dedi.

Habertürk gazetesinin haberine göre , İskenderun’da aile sağlığı merkezinde görevli bir doktor hakkında , merkezi 12 dakika erken kapatması nedeniyle soruşturma açıldı.

ASM'yi 12 dakika erken kapattığı gerekçesiyle kendisine soruşturma açılan Dr.Lami Günay savunmasında şunları söyledi :

‘’Ben aile sağlığı merkezini mesai bitimi olan 17.00’ye 12 dakika kala kapattım. Suçluyum ve cezalandırılmam gerek. Ama tek suçum bu değil. Ben ilk suçumu, ailemin ‘Oğlum vatana, millete hayırlı olmak istiyorsan oku ve doktor ol’ nasihatini tuttuğum için işledim. Suçluyum. Herkesin güle oynaya bitirdiği fakülteleri varken ben tıp fakültesini seçerek adeta çalışma kampına girmiş gibi çalışarak bitirdiğim için suçluyum. 25 yıllık meslek hayatımın ilk yıllarında Kilis’in araç gitmeyen köyüne tayin edildiğimde, oradaki insanların hayatına dokunduğum için de suçluyum. Devlet hastanesi acil servisinde gün aşırı nöbet tutmak zorunda bırakıldığımda sesimi çıkarmadığım için suçluyum. Yine aynı hastanenin doktor odası diye verilen köpek kulübesi büyüklüğündeki odasına rıza gösterdiğim için suçluyum. Başhekim odalarında çifte klima varken, acil servis odalarına klima taktırılmadığından, terim hastamın üzerine damladığı için suçluyum. Yıllarca, işçilerden daha düşük maaşla çalışırken, sesimi çıkarmadığım için suçluyum. Nöbet paralarımız ödenmediğinde, döner sermaye paralarımız haksız yere kesildiğinde sesimi çıkarmadığım için suçluyum. Ayda 12 nöbet tutturup sadece 8 nöbet parası ödediklerinde ve ‘Ne yapalım mevzuat böyle’ dediklerinde, nöbet tutmaya devam ettiğim için suçluyum. Hiç görevim olmadığı zamanlarda, geceleri arandığımda kalkıp hastalarıma yardım ettiğim için suçluyum. Hastalarımın yasal olmayan taleplerini geri çevirdiğimde bana yapılan küfür ve hakaretlere sessiz kaldığım için suçluyum. Aile hekimliğini 7 yıl boyunca pilot işleten sistemin oturduğuna inandığım için suçluyum. Bize verilen söz(leşme)lerin tutulacağına güvendiğim için suçluyum. ‘Aile hekimliğinde nöbet tutturulmaması esastır’ dediklerinde onlara inandığım için suçluyum. Birçok meslektaşımı aile hekimliği sistemine girmeleri için ikna ettiğim için suçluyum. Gerekli, gereksiz birçok demirbaş malzemenin bir sefer alınacağını sanıp her üç ayda bir yeni demirbaşlar alınmasını isteyen, sisteme güvendiğim için suçluyum. Koruyucu hekimlik yapacağımız söylenmesine rağmen sağlık sektörünün tüm eksikleri ve angaryaları üzerimizden geçirildiğinde hâlâ sisteme inanmaya devam ettiğim için suçluyum. Cumartesi çalışan öğretmene 200 TL verip aynı gün çalışan doktora 63 TL verildiğinde nöbet tutmadığım için suçluyum. Evet, ben mesai saatine 12 dakika kala kapattım. Beni cezalandıracaksanız, bunların tümü için cezalandırın.” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Sağlık Haberleri

YUKARI