Bugun...Cüppeli yuh dedirtti: Cemevi ibadethane olamaz
Tarih: 17-12-2014 15:52:44 + -


İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerinden Cüppeli Ahmet Hoca’nın Vahdet Gazetesi’nde yer alan köşesinde alevilere saldırı tavana vurdu.


Cüppeli yuh dedirtti: Cemevi ibadethane olamaz

İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerinden Cüppeli Ahmet Hoca’nın Vahdet Gazetesi’nde yer alan köşesinde alevilere saldırı tavana vurdu.

“Halı saha maçı caiz mi?” gibi bir başlıkla köşe yazısı yazan Cüppeli, yazısının başında halı saha maçı yapmak caiz, ancak bacağın görünmesi caiz değil diyerek ilginç bir yoruma imza atarken, yazısının devamında ise alevilere adeta kin kusuyor.

Cemevi ve Cami eşit olamaz

“Cemevi ile camiyi eş tutmak mümkün değil. Camilerde sadece Allah’a ibadet edilir ancak cemevlerinde saz çalınıp, şarkılar, şiirler söyleniyor.” diyen Cüppeli, cemevinin ibadethane statüsüne alınamayacağını söylüyor, bunun gerekçesini de içeride saz çalınmasına, abdestsiz girilebilmesine bağlayan Cüppeli, “cemevini adetli kadınların girip çıkabilmesinden dolayı mescit gibi değerlendiremeyiz.” sözünü de ekleyerek, devletin resmi ideolojisini de açıkça ifade edebilmiş oldu.

Cüppeli’nin yazısı erkek çocuk sahibi olmak için gereken ‘işlemleri’ adım adım anlatması ve ardından peygamberi rüyada görme ‘işlemi’nin anlatımı ile sona eriyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Türkiye Haberleri

YUKARI