Bugun...“EKSİK” 17 NİSAN’DA VİZYONDA
Tarih: 07-04-2015 17:35:49 + -


Antakyalı Tiyatrocu, Sinema Sanatçısı Barış Atay’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan “EKSİK” adlı Film, gelecek hafta vizyona giriyor. Barış Atay’ın yönetmenliğini üstlendiği, 30 yıl boyunca birbirini görmeyen iki kardeşin hayatlarına ve geçmiş acılarına ışık tutan “Eksik” 17 Nisan Cuma günü vizyona girecek.


“EKSİK” 17 NİSAN’DA VİZYONDA

Antakyalı Tiyatro-Sinema Sanatçısı Barış Atay dün sabah Antakya’da basın kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda buluştu ve filmi ile ilgili bilgiler verdi. Barış Atay’ın “Eksik” adlı filminde Senaryo Mehmet Kala ve Şeref Nokta’ya ait. Başrollerde ise şu sanatçılar rol alıyor:
Nur Sürer, Barış Atay, Özgür Emre Yıldırım ve Toprak Sağlam…
Filmin kadrosunda Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit, Sarp Akkaya, Caner Erdem gibi isimler bulunurken, Sermet Yeşil, Salih Bademci ve Bülent Çolak da konuk oyuncu olarak filme katkı sunan isimler oldu.
Basın mensuplarına ilk yönetmenlik deneyimi olan filmiyle ilgili bilgi verirken,12 Eylül Darbesi değil, o dönemin doğurduğu travmanın etkisinde kalan bir ailenin yaşamının konu alındığını belirten Barış Atay, 17 Nisan Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona girecek olan filmin önümüzdeki hafta içerisinde ise İstanbul Film Festivali’nde gösterime gireceğini, 22 Nisan günü de Antakya’da yine bir Tanıtım Kokteyli sonrası katılımcılar için gösterileceğini söyledi.
Barış Ataş’ın Annesi, Antakya Belediyesi’nde bir dönem Meclis Üyeliği ile TÜKODER Başkanlığı yapan Nihal Mengüllüoğlu da, oğlunun sinemadaki yönetmen olarak bu ilk deneyiminden ötürü oğluyla gururlandığını, ileriye dönük atılımlar yapacağına inandığını söyledi.
Sinema Sanatçısı-Yönetmen Barış Atay, ilk filminin, 2014 yılı Temmuz ayında Antakya, Defne, Harbiye, Samandağ, Armutlu gibi ilçe ve semtlerde çekildiğini, filmin kentin tarihini anlatması itibariyle de tanıtıma katkı sunacağına inandığını , filmin 17 Nisan Cuma gününden itibaren Türkiye genelinde, 23 Nisan tarihi sonrasında da Avrupa’nın 9 ülkesinde vizyona gireceğini sözlerine ekledi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Magazin Haberleri

YUKARI