Bugun...Hatay’da Kaçak Operasyonu
Tarih: 16-01-2014 21:26:09 + -


Hatay’da Kaçak Operasyonu


Hatay’da Kaçak Operasyonu

İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri İskenderun Limanı’na yaptığı operasyonla ünlü markaların taklit edildiği 11 bin 500 adet tekstil ürünü ele geçirdi. Ürünlerin gümrüklenmiş değerinin 529 bin TL olduğu açıklanırken, gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

X-RAY TARAMASINDA YAKALANDI

Güvenlik güçleri, limana Mısır’dan Ro-Ro gemisiyle gelen 2 TIR ile ilgili yaptıkları risk analizi sonucunda her iki araçta da transit beyannamelerinde beyan edilen boya hammaddesini riskli olarak değerlendirerek, araçları X-Ray taramasına aldı. Taramada beyan edilen boya hammaddesi dışında başka eşyaların olduğuna dair görüntülerin tespit edilmesi üzerine ekipler, TIR’larda detaylı arama yaptı.

TIR VE KAÇAK EŞYALARA EL KONULDU

Yapılan arama sonucunda TIR’larda 58 koli içerisinde ünlü markalara ait eşofman takımı, şort, tişört ve kot pantolon cinsi 11 bin 500 taklit tekstil ürünü ele geçirildi. Ele geçirilen kaçak tekstil eşyalarının gümrüklenmiş değerinin 529 bin TL olarak tespit edildiği açıklandı. Ekipler, TIR’lar ile kaçak eşyalara el koyarken, konuyla ilgili olarak da 3 kişiyi adliyeye sevk etti.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Hatay Haberleri

YUKARI