Bugun...PAYAS İFTARINDA BİRLİK BERABERLİK MESAJI ...
Tarih: 16-07-2013 11:50:19 + -


Adalet Bakanı Ergin, Payas Belediyesi’nin kale içinde düzenlediği “Gönül İftarı”na katıldı.


PAYAS İFTARINDA BİRLİK BERABERLİK MESAJI ...

Adalet Bakanı Ergin, Payas Belediyesi’nin kale içinde düzenlediği “Gönül İftarı”na katıldı.

Payas Belediyesi tarafından Payas Kalesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen “Gönül İftarı”na 10 bini aşkın kişi katıldı. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nin de bulunduğu Payas Kalesi’nde düzenlenen iftar yemeğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Belediye Başkanı Bekir Altan misafirleri mehter marşları eşliğinde karşıladı.Kale içerisinde kurulan sofralarda bir araya gelen vatandaşlar hep birlikte iftar etmenin mutluluğunu yaşarken davete katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, birlik ve beraberlik mesajları verdi. İftar öncesi kısa bir konuşma yapan Bakan Ergin, Suriye ve Mısır’da yaşananları örnek göstererek Türkiye’deki huzuru bozmak isteyenlerin olduğunu ve Türk milleti olarak bu oyuna gelinmemesi gerektiğine vurgu yaptı.“Bölgemizde huzursuzluk hat safhada iken huzurla geleceğe doğru yürüyen, ekonomisini yükselten, gelişmesini tamamlayan bir Türkiye’nin bu yürüyüşüne engel olmak isteyenler var. Buna inşallah dayanışmamızı güçlendirerek karşı koyacağız.”
Türkiye’nin, ramazana biraz buruk başladığını ifade eden Ergin, coğrafyamızda, yanı başımızda, Suriye’de, Mısırda ve Irak’ta huzursuzluğun olduğunu kardeş kanının aktığını bunun da gönüllere hüzün verdiğini belirtti.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ise, tarihi Payas Kalesi’nde ecdadın ramazan aylarında verdiği iftar daveti geleneğini yaşattıklarını belirterek katılanlara teşekkür etti. İftar yemeği sonrası Bakan Ergin’in kaleden çıkışında ise izdiham yaşandı. Programa Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, 22. Dönem Hatay Milletvekilleri Mehmet Soydan, İsmail Soylu, AK Parti Payas Belde Başkanı Hasan Altınsoy, belde belediye başkanları, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Hatay Haberleri

YUKARI